Wybierz stelaż pod materac

Jest wiele powodów, dla których warto mieć stelaż pod materacem. Na szczęście wybór właściwego modelu stelaża jest bardzo prosty.

1. Zdecyduj, stelaż z której kolekcji jest dla Ciebie odpowiedni.

Kolekcje są dwie: Lignum Exclusive oraz Standard Plus, a w skład każdej z nich wchodzą po 3 stelaże o różnych możliwościach.

Porównanie kolekcji stelażyZasadnicza różnica między kolekcjami:

W Lignum Exclusive elastyczne listwy poprzeczne umocowane są w kauczukowych gniazdach ponad ramą konstrukcyjną stelaża.

Dzięki temu materac na stelażu Lignum w żadnym punkcie nie jest podpierany przez twardą ramę drewnianą, leży wyłącznie na listwach i dlatego pracuje optymalnie na całej swojej powierzchni.

Ponieważ w Standard Plus poprzeczne listwy elastyczne chowają się całe wraz ze swoimi uchwytami pomiędzy wzdłużne ramy drewniane, stąd obszar optymalnej pracy materaca pomniejszony jest o szerokość ram wzdłużnych i ich bezpośrednie sąsiedztwo (zewnętrzne krawędzie materaca leżą na ramie, nie na sprężynujących listwach).

Ta różnica ma największe znaczenie w łóżkach dwuosobowych. Oto dlaczego:

Najszersze stelaże mają szerokość 140cm. Stąd w łóżkach dwuosobowych o szerokości 160cm i 180cm musisz ułożyć obok siebie dwa stelaże pojedyncze. Odpowiednio:

  • do łóżka o szerokości 160cm stosuje się 2 stelaże o szerokości 80cm,
  • do łóżka o szerokości 180cm stosuje się 2 stelaże o szerokości 90cm.

Gdy dwa stelaże jednoosobowe umieszczone są obok siebie we wspólnym dwuosobowym łóżku, na styku stelaży Lignum, pośrodku łóżka, nie zaistnieje "martwa strefa", bo listwy poprzeczne ponad ramami separują materac od ram. Przy stelażach Standard, pośrodku łóżka materac oparty będzie na ramach, nie na listwach.

Dalsze różnice między kolekcjami:

Stelaże Lignum Exclusive posiadają 7 stref twardości (odrębna barwa poszczególnych obszarów stelaża odpowiada kolejnym strefom). Stelaże Standard Plus mają 5 stref twardości.

W związku z ułożeniem listew sprężynujących ponad ramą stelaża modele Exclusive są wyższe (ok. 8cm), a tym samym wymagają głębszej ramy łóżka niż Standard Plus (ok. 5cm wysokości, stelaż regulowany elektrycznie: 7cm).

2. Wybierz rodzaj stelaża.

W skład każdej kolekcji stelaży wchodzą 3 rodzaje stelaży:

  • regulowane elektrycznie,
  • regulowane ręcznie,
  • bez regulacji.

Stelaże regulowane elektrycznie

Stelaże elektryczne

Wyobraź to sobie... Budzisz się rano. Nie otwierając oczu wyciągasz rękę po pilota na szafce nocnej i po naciśnięciu jednego przycisku Twoje plecy są unoszone powoli do pozycji siedzącej. Czy jest bardziej komfortowy i delikatny sposób na ranne wstawanie?

A to przecież tylko jeden ze sposobów na wykorzystanie możliwości stelaża regulowanego elektrycznie.

Bo stelaże te posiadają takie ”kąty łamania” i są tak wymodelowane, aby maksymalnie odprężać mięśnie przy kręgosłupie także wtedy, gdy siedzisz w łóżku.

Gdy znajdujesz się w pozycji leżącej i stelaż zacznie się unosić... To bardzo przyjemne uczucie, którego trzeba doświadczyć osobiście. Masz wrażenie delikatnego, opiekuńczego podparcia każdego fragmentu Twoich pleców przez całą drogę w górę. Nie doświadczysz większego luksusu i ulgi dla kręgosłupa.

Aby zawsze znaleźć optymalną pozycję - regulujesz podgłówek i podnóżek odrębnie - albo równocześnie.

Stelaże kolekcji Exclusive pozwalają na synchroniczną regulację jednym pilotem dwóch stelaży (przydatne w łóżkach dwuosobowych). Mają także możliwość zasilania bateryjnego (podczas awarii prądu łatwo przywrócić podniesione wezgłowie stelaża do pozycji leżącej).

Tylko w tej kolekcji istnieje opcja wyboru pilota sterowanego na podczerwień (standardowo pilot wyposażony jest w kabel).

Wybierz stelaż elektryczny:

Stelaże o regulacji ręcznej

Stelaże regulowane

Stelaże z regulacją pozwalającą na ustawianie pod lekkim kątem zagłówka i podnóżka.

Zwróć uwagę, że różnica między stelażami o regulacji elektrycznej i ręcznej nie polega jedynie na obecności lub braku elektrycznego sterowania. Kąty łamania w każdym z tych rodzajów stelaży są całkiem inne, co łatwo zobaczyć na zdjęciach.

Stelaże z regulacją ręczną umożliwiają delikatne korekty ustawienia płaszczyzn leżenia. Jeśli jednak chcesz jadać śniadania w łóżku, komfortowo czytać czy oglądać telewizję, musisz zdać sobie sprawę, że ten typ stelaża nie został do tego przeznaczony (wtedy skorzystaj z oferty stelaży elektrycznych).

Stelaże regulowane ręcznie oferują przede wszystkim możliwość podniesienia komfortu odpoczynku na leżąco (np. możliwość snu z nogami lekko uniesionymi do góry).

Stelaże z regulacją ręczną:

Stelaże bez regulacji

Stelaże bez regulacji

Ten typ stelaży zalecany jest do wszystkich rodzajów materacy, także sprężynowych.

Poprzednio zaprezentowane stelaże (regulowane) mogą być stosowane jedynie do materacy termoelastycznych, lateksowych i wysokoelastycznych (ze względu na łamanie powierzchni materaca).

Pamiętaj, że brak regulacji nie oznacza mniejszej wygody odpoczynku. Jest ona dokładnie taka sama w stelażach regulowanych jak i w tych bez regulacji.

Stelaże bez regulacji wciąż mają - jak wszystkie inne - możliwość regulacji miejscowej twardości przy użyciu przesuwanych ograniczników. Określenie "bez regulacji" odnosi się jedynie do braku możliwości łamania płaszczyzn.

Stelaże bez regulacji:

Stelaż w wersji ekonomicznej

Jeśli chcesz mieć stelaż zamiast desek, ale wystarczy Ci opcja ekonomiczna, weź prosty, ale funkcjonalny stelaż spoza obu kolekcji: Duoflex NV bez regulacji.

UWAGA! Wszystkie określenia szerokości stelaży, z jakimi zetkniesz się wybierając stelaż, to tzw. szerokości normatywne. Rzeczywiste stelaże są celowo odrobinę węższe i krótsze od podawanych wymiarów normatywnych, aby mieściły się wewnątrz ram łóżek.


Akceptuję.

W celu umożliwienia korzystania ze sklepu, witryna wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły dostępne w Polityce cookies