Materace Lateksowe 

Widać 1 - 1 z 1 pozycji

Materac lateksowy to czuła i precyzyjnie reagująca struktura komórkowa. Zbudowany jest z milionów mikrokomórek. Każda z nich, to punkt podparcia. Stąd wzorcowa elastyczność punktowa i perfekcyjne dopasowanie do ciała.

Lateks

Blok lateksowy w każdym materacu jest dodatkowo anatomicznie sprofilowany poprzez odopwiedni system otworów oraz strefowanie.

Materace lateksowe wykonane są z mieszaniny naturalnego mleczka kauczukowego i lateksu syntetycznego. Przez porowatą strukturę lateksu łatwo przenika powietrze, sprawiając, że wykonane z niego materace są dobrze wentylowane i higieniczne.

Lateks stanowi naturalną barierę biologiczną dla roztoczy i bakterii (rękawiczki chirurgicznie, m.in. z tego powodu, są robione właśnie z lateksu).

Silna struktura komórkowa lateksu powoduje jego odporność na trwałe odkształcenia. Stąd długa żywotność materacy lateksowych. Testy zmęczeniowe wykazały zdolność materacy lateksowych do utrzymywania elastyczności i nie tracenia swojego początkowego kształtu (zużycie szacuje się na 1% rocznie).

Obecnie materace lateksowe są skutecznie wypierane przez materace wysokoelastyczne, dlatego oferujemy jedynie jeden model lateksowy:

Kalamila Silver - materac zbudowany z jednolitego bloku lateksowego, 7 stref twardości. Wysoki standard.

Akceptuję.

W celu umożliwienia korzystania ze sklepu, witryna wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły dostępne w Polityce cookies